Tedavilerimiz

İmplant

İmplantlar kısmi ya da tam diş eksikliklerinde diş kökünü taklit etmek üzere tasarlanmış vida sistemidir. Tek diş eksikliklerinde komşu dişlerde herhangi bir işlem yapmamıza gerek kalmadan hastaya protez sunabilmemizi sağlar.

Periodontoloji (Diş eti hastalıkları ve cerrahisi)

Periodontoloji, diş eti ve dişlerin etrafını çevreleyen dokuların hastalıklarının tanı ve tedavisini sağlayan diş hekimliği bilim dalıdır. Bu bölümün ilgi alanında diş eti iltihapları, diş etlerinde büyüme ve kanama, anormal kas bağlantıları, kemik erimeleri, ağız kokusu, diş eti çekilmeleri, diş eti renkleşmeleri, yumuşak ve sert dokuyu etkileyen periodontal hastalıklar yer alır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti 0-12 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti

Dişlerin konum bozukluğu ve yüz asimetrilerini teşhis eden, önlemek için tedbirler alan ve tedavi eden diş hekimliği bölümüdür. Ortodontik problemler, genetik veya kazanılmış (parmak emme, dişlerin erken kaybedilmesi vb.) sebeplerle ortaya çıkabilir ve mutlaka ortodontistler tarafından tedavi edilmelidir.

Porselen Laminalar (Yaprak Porselenler)

Porselen laminalar, bir başka deyişle yaprak porselenler, estetiği geliştirilmek istenen dişlerin ön yüzeylerine uygulanan çok ince yapıdaki porselen restorasyonlardır. Bu işlemin uygulanması öncesinde, bazı durumlarda diş yüzeyinden hiç doku kaldırmadan hazırlık mümkün olabilse de bazı vakalarda dişlerin ön yüzeyinden minimal düzeyde aşındırma yapmak gerekebilir.

Diş Sıkma (Bruksizm)

Diş sıkma veya diş gıcırdatma olarak bilinen bruksizmin sebebi bilinmemektedir. Strese bağlı olduğu düşünülmektedir. Bruksist hastaların çok büyük bir çoğunluğu gece uykusunda dişlerini sıkmakta veya gıcırdatmaktadır.Ancak gün içinde diş sıktığını fark eden bir çok hasta da vardır.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Endodonti, diş pulpası adını verdiğimiz dişin canlılığını sağlayan sinir ve damar paketlerinin bulunduğu bölgeye kadar ilerlemiş olan problemler ile ilgilenen ve tedavisini yapan diş hekimliği dalıdır.

Gülüş Tasarımı

Günümüzde çok yaygın kullanılan gülüş tasarımı aslında estetik diş hekimliği işlemleri anlamına gelir. Özgürce gülememek herkesi estetik bir arayışa iter. Güzellik algısı farklılık gösterse de güzel bir gülüş ortak beğenidir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini, kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir çözümdür. Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız diş ve çene cerrahisi; ağız boşluğundaki normal ve komplikasyonlu diş çekimleri, diş apselerinin tedavisi, 20 yaş diş çekimleri, gömük diş operasyonları, implant uygulamaları, diş köklerinin apikal rezeksiyonu, çene kırıklarının tedavisi, çene eklemi hastalıklarının teşhisi ve tedavisi, çene kist ve tümörlerinin teşhisi ve tedavisi, ağız içindeki prekanseröz lezyonların teşhisi ve tedavisi, ağız hastalıkları ve ağız yaralarının tedavisi, proteze hazırlık amacıyla yapılan cerrahi işlemler , ortognatik cerrahi işlemlerini kapsar.

Lazer Destekli Diş Hekimliği

Teknolojinin her gün gelişmesiyle lazerler diş hekimliğinde önemli bir yer edinmiştir. Yumuşak dokuda veya sert dokuda kullanılmak üzere farklı tipte lazerler mevcuttur. Diş hekimliği işlemlerini desteklemek için hatta bazı durumlarda başlı başına tedavi için kullanılabilmektedir. En güzel özelliği lazer uygulamalarının ağrısız olması ve dokuların hızlı iyileşmesidir.
× WhatsApp İletişim: