Ortodonti

Dişlerin konum bozukluğu ve yüz asimetrilerini teşhis eden, önlemek için tedbirler alan ve tedavi eden diş hekimliği bölümüdür. Ortodontik problemler, genetik veya kazanılmış (parmak emme, dişlerin erken kaybedilmesi vb.) sebeplerle ortaya çıkabilir ve mutlaka ortodontistler tarafından tedavi edilmelidir.

Veeners & implants

Ortodonti; dişlerin konum bozukluğu ve yüz asimetrilerini teşhis eden, önlemek için tedbirler alan ve tedavi eden diş hekimliği bölümüdür. Ortodontik problemler, genetik veya kazanılmış (parmak emme, dişlerin erken kaybedilmesi vb.) sebeplerle ortaya çıkabilir ve mutlaka ortodontistler tarafından tedavi edilmelidir.

 

Ortodontik problemlerin erken teşhisi için, ilk ortodontist ziyaretinin 7 yaşında yapılması önerilmektedir. Böylece, basit bir aparey kullanımı ile iskeletsel bozukluğun önüne geçilmiş olunur. İstenmeyen alışkanlıkların erken yaşta farkına varılırsa, alışkanlık kırıcı apareyler ile engellenebilir.

 

Çeneleri ilgilendiren bozukluklarda (alt çenenin önde ya da geride olması gibi). hastanın yaşına göre tedavi yöntemine karar verilir. Eğer hasta ergenlik dönemindeyse ve üst veya alt çenesini ilgilendiren sorunu var ise ortodontik yöntemlerle tedavi edilebilir. Hasta yetişkinse şiddetli iskeletsel bozukluklar ortodonti-cerrahi işbirliği ile tedavi edilir.

× WhatsApp İletişim: