Porselen Laminalar (Yaprak Porselenler)

Porselen laminalar, bir başka deyişle yaprak porselenler, estetiği geliştirilmek istenen dişlerin ön yüzeylerine uygulanan çok ince yapıdaki porselen restorasyonlardır.

Veeners & implants

Bu işlemin uygulanması öncesinde, bazı durumlarda diş yüzeyinden hiç doku kaldırmadan hazırlık mümkün olabilse de bazı vakalarda dişlerin ön yüzeyinden minimal düzeyde aşındırma yapmak gerekebilir.  Porselen laminalar, çok ince dizayn edildikleri ve diş dokusunu taklit etme yeteneğine sahiptirler ve böylece üst düzey estetik sonuçların elde edilmesi mümkündür. Porselen lamina restorasyonlarıyla doğal ve hayal edilen ideal gülüş elde edilebilir. Tedavi öncesinde yapılan analizlerle kişiye özel tedavi yöntemi ve restorasyon sayısı belirlenir.

 

Porselen laminaların en büyük avantajı, diş yüzeyinden çok az aşındırma yapıldığı için dokuları koruyucu bir tedavi yöntemi olmasıdır. Diş etiyle olan uyumu mükemmel olduğu için de ağız hijyenini sağlamak oldukça kolaydır. Ağıza uygulanan şablon sayesinde, tedaviye başlanmadan tedavinin yaklaşık sonucunu görmek mümkündür. Materyalin üstün özellikleri sayesinde doğal görünümden ayırt edilemeyen oldukça estetik sonuçlar elde edilmektedir. Tedavi süreci konforlu ve ağrısızdır. Tedavi sonrası süreçte, seramik materyalinin özellikleri sayesinde kahve ve sigara gibi gıdaya bağlı renklenmeler oluşmamaktadır.

× WhatsApp İletişim: